Previous Next

Edinburg – Londra – Bilimsel ve Teknik Turu

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

4 Gece - 5 Gün Edinburg – Londra – Bilimsel ve Teknik Turu

1.Gün : Hava alanında buluşma ve ardından pasaport  işlemlerinin ardından Edinburg doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle ilk önce bilim merkezine geçiyoruz. Ardında Edinburgh Bilim Festivali'nde öğrencilerimiz “City Art Centre”, “National Museum of Scotland”, “Our Dynamic Earth” ve “Camera Obscura” ya görüyorlar. Edinburgh Bilim Festivali’nin kalbi olarak nitelendirilebilecek bir merkez olan City Art Center'da öğrencilerimiz "Crime Scene Investigation", "Emergency Room" ve "Code Crackers" atölye çalışmalarına katılabilir. ER Surgery atölye çalışmasında acil servis doktoru olan öğrencilerimiz kan testi, röntgen filmi çekimi ve endoskopi gibi hastanın hayatını kurtarabilecek metotları deneyimlediler. Ardında 

National Museum of Scotland’da Fen ve Teknoloji galerisinde birbirinden ilginç beş temalı bölüm bulunuyor; uzay yolculuğu, enerji ve güç, genetik, robotik ve ulaşım. Öğrencilerimiz “Uzay Yolculuğu” temalı bölümde gerçek NASA Gemini Uzay Kapsülü ’nü, “Genetik” temalı galeride 1996 yılında İskoçya’da klonlanan ilk memeli olan meşhur koyun Dolly’yi ve “Enerji ve güç” temalı galeride İskoçya doğumlu James Watt’ın 1786 yılında tasarladığı ilk buhar motorunu görme şansını yakalayabilirler.

2. Gün: Sabah kahvaltısının ardından sırasıyala, Edinburg Kalesi Holyrood Sarayı Arthur's Seat Camera Obscure Scottish National Gallery Mary King's Close Princes Street Gardens Royal Botanic Garden EdinburghScottish National Portrait Gallery St Giles' Cathedral Holyrood Park Our Dynamic Earth Scott Anıtı Museum of Childhood Scotch Whisky Experience The Georgian HouseGreyfriars Kirkyard Craigmillar Castle Holyrood Manastırı John Knox House Water of Leith Canongate Tolbooth National Monument of Scotland St Cuthbert's Church Edinburgh International Conference Centre Union Canal Dean Gallery Calton Hill Panaromik olarak görüyoruz ve öğlen yemeğini yedikten sonra Edinburgh havaalanına geçerek Londra’ya doğru Yola çıkıyoruz. British Airways ait uçakla saat 18:30 Londra’ ya geçiyoruz. Orada pasaport kontrollerinin ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle panoramik turu tamamlayıp akşam yemeğinden sonra otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün: Sabah kahvaltısının ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sırasıyla Big Ben, Thames Nehri, Picadilly Meydanı, Leicester Square, Amiral Nelson Anıtı, Trafalgar Meydanı, Milli Müze, görülecek yerler arasındadır. Ardından otele transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.  

4. Gün: Sabah kahvaltısının ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle kahvaltısının ardından alış-veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra 135 paund olarak düzenlenecek olan London Eye & London Dungeons & Madam Tussaud Turu`na katılabilirler. Bu tam günlük turumuzda; Thames Nehri kıyısında bulunan dev bir gözlem tekerleği olan dönme dolaba binerek eşsiz Londra manzarasını izleme, daha sonrasında Londra Zindanları'nda korku tüneli görme ve son olarak da pek çok ünlünün balmumu heykelinin bulunduğu Madam Tussaud Müzesi'ni gezme fırsatı bulacaksınız. 

5.Gün : Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından ekstra 100 paund olarak düzenlenecek olan Oxford - Bichester Outlet Turu'na katılabilirler. Bu turumuzda Dünyanın en prestijli üniversitelerini barındıran, kendinizi Harry Potter film setinde hissedeceginiz Oxford`a ve sonrasında da ünlü markaların outletlerini bulabileceğiniz Bichester Outlet`ine gidiliyor. Tur sonrası otobüsümüzle havaalanına geçiyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından Ülkemize doğru yola çıkıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İZM – EDİ – LON – İZM gidiş dönüş uçak bileti (ekonomi sınıf)
 • 1 gece EDİNBURGH 3 kişilik odalarda oda kahvaltı konaklama
 • Bordo turizm Türkçe rehberlik hizmeti
 • Tüm alan – otel –alan trasferleri 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ve Sigorta hizmeti 300 USD
 • Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri 
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 15 TL
 • Tüm Ören Yeri ve Müze Girişleri 
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Zorunlu şoför bahşişi minimum 15 dolar kişi başı
 • Tüm extra turlar 

Bordo Turizm

Geçmiş yıllardan bugüne, turizm sektöründe çok yönlü hizmet veren ve tecrübesi ile bir güven sembolü olan Bordo Turizm,kurumsal kimliği,ofisi ve bakış açısıyla tepeden tırnağa yenilendi.

 

Gerçek tatil daha yeni başlıyor…

Haberler

Bu sömestr Kıbrıs'a gidiyoruz

Bu sömestr Kıbrıs'a gidiyoruz

20 Ocak- 05 Şubat tarihler, arasında Min. 4 gece v...

12 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Facebook

İletişim

Halaskargazi Cad. No:168 Kapı No:314
Şişli, İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 233 0934
Faks : +90 212 343 09 97
Gsm :+90 555 260 8435
İzmir Gsm : 0533 931 95 76
Ankara Gsm : 0533 931 95 76
info@bordoturizm.com.tr

© 2017 Bordo Turizm. Tüm Hakları Saklıdır. All Rights Reserved.

Search