Previous Next

Doğu Karadeniz Batum Turu

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU

(7 Gece 8 Gun)( 6 Gece Otel Konaklamalı) (Ek Hizmet Bedelleri Fiyata Dahildir.)

(Her Hafta Cuma-Cumartesi Akşamları Hareket)

1.GUN : HAREKET

21:00 Zeytinburnu İspark Otoparkı (Zeytinburnu Metro İstasyonu yanı)

22:00 Harbiye Cumhuriyet Caddesi Onu; Bordo Turizm Merkez Ofis Onu

23:00 Kadıkoy Evlendirme Dairesi Otoparkı

23:15 Kartal Koprusu Altı

23:30 Cayırova Mc Donalds Onu

00:00 İzmit Halk Evi Karşısı Otobus Durağı

05:30 Ankara Armada karşısı Soğutozu Ulusoy Tesisleri Onu

2. GUN : AMASYA (Ferhat ile Şirin Su Kanalı - Arkeoloji ve Mumyalar Muzesi - II.Bayezid Kulliyesi - Kral Kaya Mezarları - Hazeranlar Konağı - Yalıboyu Evleri - Şehzadeler Parkı - Yeşilırmak - Mağdenus Kopru - Alcak Kopru - Helkıs (Hukumet) Kopru - Saat Kulesi) - SAMSUN (Milli Mucadele Parkı - Bandırma Vapuru - Ataturk Onur Anıtı - Gazi Muzesi - İlk Adım Anıtı)

Belirtilen kalkış noktalarından misafirlerimizin alınmasından sonra Osmanlılar doneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya ya varıyoruz. Amasya daki gezimize sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını gormekle başlıyoruz. Tekrar aracımıza binip Amasya ve cevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji ve Mumya Muzesini ziyaret ediyoruz. Muzede Hititlerden Romalılara, Selcukludan Osmanlıya kadar bircok medeniyete ait eserler ve İlhanlılar donemine ait mumyalar sergilenmektedir. II.Bayezid Kulliyesi(Restorasyon nedeniyle cami icerisi ziyaret edilememektedir.), Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan goruntusuyle ve hikayesiyle buyuleyen Kral Kaya Mezarları nın panoramik seyri, Amasya Kalesi nin ve Yalıboyu Evleri nin fotoğraflanması, Şehzadeler Parkı nda kısa bir yuruyuş, Mağdenus, Alcak ve Hukumet Koprulerin gorulmesi, 1865 yılında inşa edilmiş olan mimarisiyle dikkat ceken en guzel konaklardan biri olan Hazeranlar Konağı nın ziyareti ve Saat Kulesi nin fotoğraflanması sonrasında oğle yemeğimizi(ekstra) yiyeceğimiz restorana gidiyoruz. Yemek sonrası Amasya dan ayrılarak Havza uzerinden Samsun a doğru yola cıkıyoruz. Tarihimizde cok onemli yeri olan Samsun a ulaştığımızda ilk olarak Mustafa Kemal ATATURK un Milli Mucadeleyi başlatmak icin 19 Mayıs 1919 da silah arkadaşlarıyla birlikte İstanbul dan Samsun a geldikleri Bandırma Vapuru nun icerisi muze olarak dizayn edilen birebir kopyasının da bulunduğu Milli Mucadele Parkın a ulaşıyor ve Bandırma Vapuru nu ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası otobusumuze binip şehir merkezine ulaşıyor ve Samsun Belediye Parkı nda Samsun un simgesi haline gelmiş, Avusturyalı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılmış olan, Ataturk Onur Anıtı nı ziyaret ediyoruz. Parktan uzak olmayan, 1940 yılında restore edilerek muze haline donuşturulmuş olan Mustafa Kemal ATATURK un Samsun a geldiğinde kaldığı otel Mantıka Palace ı bugunku adıyla Gazi Muzesi ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Gazi Muzesi nden ayrılıp Mustafa Kemal ATATURK un silah arkadaşlarıyla 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsuna ilk adımını temsil eden İlk Adım Anıtı nı gormek uzere yuruyoruz. Ziyaretimiz sonrasında aracımıza binip konaklama icin otele doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otobuste dağıtılacak olan lunch box(Tur ucretine dahildir). Ayrıca dileyen misafirlerimiz kahvaltı icin vereceğimiz molada kahvaltı(Ekstradır) yapabilirler.

Oğlen Yemeği: Amasya veya Samsun da alınacaktır(Ekstra).

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ucretine dahildir.

Konaklama Oteli: My House - Fatsa Yalcın Otel - Grand Amisos Hotel - Amisos Hotel - Samsun Hampton By Hilton vb. oteller.

3. GUN : ORDU (Boztepe Teleferik) - GİRESUN(Giresun Adası Turu) - Cay Fabrikası ve Cay Tadımı - GORELE(Gorele Kemence Muzesi)

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında Karadeniz in guzelliklerini seyrederek keyif alacağımız Karadeniz sahil yolu uzerindeki yolculuğumuza başlıyoruz. Yeşilırmak ın denizle buluştuğu İlce Carşamba dan, Amazonlar diyarı Terme den ve Turkiye nin en uzun tuneli olan Nefise Akcelik tunelinden gecerek Ordu ya ulaşıyoruz. FINDIK ve FINDIK URUNLERİ alışverişini yapacağımız mağazaya uğradıktan sonra Ordu merkezine ulaştığımızda bir tarafında Ordu manzarası, bir tarafında ucsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim ziyaret edenleri buyuleyen 485m. yukseklikteki Boztepe ye siz değerli misafirlerimiz teleferik ile cıkıp (ekstra) fotoğraf ve kahve molasının tadını cıkarmanızın ardından aracımızda buluşup Giresun a doğru yola cıkıyoruz. Kalesini panoramik olarak goreceğimiz Giresun a ulaştığımızda dileyen misafirlerimizle Giresun Adası Turumuza başlamak icin tekneye bineceğimiz Giresun Limanı na gidiyoruz.

- GİRESUN ADASI TURU(Ekstra; Kişi Başı 17,50 TL) Karadeniz in tek adası olan tarih boyunca onemini korumuş ve değişik isimlerle cağırılmış, bir donem Amazonlar ın uzerinde yaşadığı anlatılan, altın post hikayesi de dahil, hikayelere konu olmuş, hala yore adetlerinde onemli yeri olan Giresun Adası nı da ziyaret edeceğiniz ve cok eğleneceğiniz tekne turudur.

Keyifli Giresun Adası Turun dan dondukten sonra aracımızla buluşup oğlen yemeğimizi(ekstra) alacağımız restorana gidiyoruz. Yemek sonrasında Karadeniz in tat ve kalite olarak en ust sıralarda yer alan cay ceşitlerinin uretildiği cay fabrikasını gezip cay ile ilgili tum bilgiyi yerinde alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ayrılmadan once bu tadı enfes icimi ayrı keyif olan caydan tadıp CAY ve CAY URUNLERİNDEN alabilirler. Bu keyifli ziyaretten sonra aracımıza binip Trabzon a doğru yola cıkıyoruz ve Gorele Kemence Muzesi ni ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz bu muzeden kemence de satın alabilirler. Bu ziyareti de gercekleştirdikten sonra otobusumuze biniyor ve konaklayacağımız otele gidiyoruz.

NOT: Giresun Adası Turu, tekne kullanıldığından, hava koşullarının elverişliliğine gore yapılabilmektedir.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ucretine dahildir.

Oğlen Yemeği: Tirebolu da menu olarak alınacaktır(Ekstra).

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ucretine dahildir.

Konaklama Oteli: Giresun - Trabzon Otelleri.

 

4. GUN : TRABZON (Ataturk Koşku - Gumuş(Kazaziye - Hasır - Telkari) - Ayasofya Cami) - SURMENE(Bıcak) - FIRTINA VADİSİ (Camlıhemşin - Zil Kale Turu(Şenyuva(Cinciva) Koyu ve Koprusu) - Rafting) - AYDER(Gelin Tulu Şelalesi - Aşağı Ambarlık - Yukarı Ambarlık - Kalegon)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Trabzon a doğru yola cıkıyoruz. Trabzon da ilk olarak Mustafa Kemal ATATURK un un Trabzon a ilk geldiğinde Soğuk Su semtini gezerken gorup beğendiği, kendisine Trabzon Ozel İdaresince hediye edilen ve Trabzon a 3. ve son kez geldiğin de konakladığı Ataturk Koşku nu ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin sonunda Trabzon un unlu GUMUŞ KAZAZİYE, HASIR ve TELKARİ sanatıyla ilgili bilgi alacağımız ve bu sanatın el emeği, goz nuru dokerek ortaya cıkardığı farklı tasarımlardaki takı ve diğer urunlerini satın alabileceğiniz unlu gumuşcude vereceğimiz alışveriş molasının ardından Kommenos Ailesi tarafından yaptırılan ve camiye donuşturulen Ayasofya Cami ni gezmek icin aracımızla yola koyuluyoruz. Bu ziyareti de gercekleştirdikten sonra otobusumuze binip Turkiye de bıcağın ana vatanı olarak adlandırılan Surmene ye gidiyor meşhur SURMENE BICAKLARINI tanımanız ve alışveriş yapabilmeniz icin serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Surmene den ayrılıp Fırtına Vadisine ulaşmak uzere Rize yi de panoramik olarak goreceğimiz yolumuza devam ediyoruz. Oğle yemeğimizin ardından arzu eden misafirlerimiz aşağıdaki alternatif turlara katılabilirler.

- ZİL KALE TURU(Ekstra; Kişi Başı 35 TL) 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali nde ulkemize Altın Ayı; odulunu getirmeyi başaran Bal; filminin cekimlerinin gercekleştiği Camlıhemşin den bineceğimiz minibusler ile Fırtına Deresi boyunca ilginc ve muhteşem manzaralar eşliğinde Konaklar Mahallesi, Yolkıyı Koyu, Ortan Koyu nu goruyor ve Sevdaluk dizi cekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Koyu nde vereceğimiz fotoğraf molası ardından Zilkale ye ulaşıyoruz. Zilkale, Rize nin Camlıhemşin İlcesine 13km. Fırtına Vadisi ndeki bir gecide hakim, dere yatağından 100m., denizden 750m. yukseklikte, yuksekce bir kayalık uzerinde konumlandırılmış 3 bolumden oluşan, 8 burcu ve 4 katlı olduğu anlaşılan heybetli baş kulesi bulunan kesin yapım tarihi bilinmeyen sıradışı bir kaledir. Zil Kale nin heybetli sıradışı goruntusune şaşıracak, unutulmaz ve eğlenceli bir tur yaşayacaksınız.

- RAFTING(Ekstra; Kişi Başı 55 TL) Konusunda uzman eğitmenlerin bilinmesi gerekenleri anlatması sonrasında Fırtına Deresi nin coşkun sularında yaklaşık 1,5 saat suren hafif bir parkurda rafting heyecanını yaşayacaksınız.

Bu turların ardından otobusumuzle Ayder Yaylası na hareket ediyoruz. 1350m. yukseklikte bulunan zengin bitki ortusu ve kaplıca suları ile unlu Ayder Yaylası nda Gelin Tulu Şelalesi, Kalegon, Aşağı Ambarlık ve Yukarı Ambarlık gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yuruyuş yapabilir ve yore insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Daha sonra konaklama yapacağımız otele doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ucretine dahildir.

Oğlen Yemeği: Fırtına Vadisi nde menu olarak alınacaktır(Ekstra).

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ucretine dahildir.

Konaklama Oteli: Ayder, Camlıhemşin, Pazar ve Ardeşen civarı oteller.

5. GUN : HOPA -Cankurtaran Gecidi - BORCKA (Klaskur(Aralık) Koyu - KARAGOL - Maisur Şelalesi - Bardnala Şelalesi) - BATUM(Gonio Kalesi - Coruh Nehri - Meryem Ana Katedrali - Orta Cami - Aziz Nikolaos Kilisesi - Piazza Meydanı - Piazza Saat Kulesi - Tiyatro Meydanı - Poseidon Heykeli - Tiyatro Binası - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli - Batum Bulvarı - T.C. Batum Başkonsolosluğu Binası)

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımızla Artvin in Hopa İlcesi nden ve Cankurtaran Gecidi nden gecerek Borcka İlcesine ulaşmak uzere yola cıkıyoruz.

- KARAGOL TURU (Ekstra; Kişi Başı 45 TL) Borcka İlce merkezine ulaştığımızda bizi bekleyen minibuslere biniyor ve turumuza başlıyoruz. (NOT:Karagol turumuza katılmak istemeyen misafirlerimizden dileyenler Hopa da aracımızdan inerek serbest zaman gecirebilirler veya dileyenler Borcka ya gelerek serbest zaman gecirebilir ve oğlen yemeklerini alabilirler(ekstra).) Borcka İlce merkezine 27km. mesafede, deniz seviyesinden 1450m. yukseklikte bulunan 19.yy başlarında, bu gunku Klaskur(Aralık)Koyu nun yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonuncunda Klaskur (Aralık) Deresi nin onunu kapatmasıyla oluşan cennet yeşili Karagol e ulaşıyoruz. Karagol e etrafındaki ormanlarda yuruyuş ve fotoğraf molası sonrası oğle yemeğimizi (ekstra) almak icin Borcka İlcesi ne doğru hareket ediyoruz.

Karagol gezimizden sonra guzergahımız Sarp Sınır Kapısı oluyor. Ulkemizi Gurcistan a bağlayan sınır kapısından Coruh Nehri nin Karadeniz e dokulduğu bolgeye konumlandırılmış Batum a giriş yapıyoruz. Sınırdan geciş işlemlerimizi tamamladıktan sonra aracımıza binip Batum a doğru ilerlerken Batum tarihinde onemli yeri olan ve icerisinde Aziz Matthias ın anıt mezarı bulunan Gonio(Apsaros) Kalesini panoramik olarak goruyoruz. Daha sonra Coruh Nehri nin denizle buluşmadan once altından gectiği Kopruden gecip, Batum un ilginc binalarının bazılarının bulunduğu cadde de aracımızla ilerliyor ve Meryem Ana Katedrali ni dışarıdan fotoğraflıyoruz. Uygun bir yerde aracımızdan inip yuruyerek devam edeceğimiz gezimize başlıyoruz. Orta Cami ni gorup, yanı başında, panoramik olarak goreceğimiz, Aziz Nicolaos Ortodoks Kilisesi bulunan Batum un en guzel yerlerinden biri olan, Avrupa Şehirleri nin, ozellikle meşhur İtalya, meydanlarını anımsatan Piazza Meydanı na gidiyoruz. Piazza Meydanın daki fotoğraf molasından sonra Tiyatro Meydanı na doğru yola koyuluyoruz. Bu meydanda Tiyatro Binasını dışarıdan fotoğraflayıp altın renkli muhteşem Poseidon Heykeli onunde mitolojik hikayesini dinleyip grup fotoğrafı molası sonrasında Avrupa Meydanı na astronomik saati ve goğe yukselen Kafkasların mitolojik yuzunu gosteren Medea Heykeli ni gormek ve İason ile Medea nın mitolojik hikayesini dinlemek icin yuruyoruz. Burada verdiğimiz fotoğraf molasının ardından Batum Bulvarı na yuruyup burayı ve T.C. Batum Başkonsolosluk Binası nı panoramik gordukten sonra aracımızla buluşup Sarp Sınır Kapısı na gidiyor ve Ulkemize geciş işlemlerini gercekleştiriyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ucretine dahildir.

Oğlen Yemeği: Hopa veya Borcka da menu olarak alınacaktır(Ekstra).

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ucretine dahildir.

Konaklama Oteli: Batum, Hopa ve Ardeşen civarı oteller.

ONEMLİ UYARI:

 • T.C. VATANDAŞLARININ BATUM GİRİŞLERİNDE RESİMLİ VE T.C. KİMLİK NUMARASININ YAZILI OLDUĞU NUFUS CUZDANI VEYA PASAPORT BULUNDURMASI ZORUNLUDUR. BUNUN DIŞINDAKİ KİMLİK KARTLARI İLE (EHLİYET VS.) GECİŞ YAPILAMAMAKTADIR. COCUKLAR DAHİL RESİMSİZ, YIPRANMIŞ, UZERİNDEKİ SOĞUK DAMGASI BELLİ OLMAYAN, DEĞİŞİM SURESİ GECMİŞ NUFUS CUZDANI VE PASAPORT İLE GİRİŞ-CIKIŞ YAPILAMAZ. T.C. VATANDAŞI OLAN MİSAFİRLERİMİZİN 16 TL OLAN YURT DIŞI CIKIŞ HARCI KENDİLERİ TARAFINDAN ODENMEKTEDİR.
 • T.C. VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. ELEKTRONİK VİZE GECMEMEKTEDİR. ALMANYA VATANDAŞI OLAN MİSAFİRLERİMİZ PASAPORTLARIYLA GECİŞ YAPACAK OLUP, YURT DIŞI CIKIŞ HARCI ALMALARI GEREKMEMEKTEDİR.
 • AİLESİ İLE BİRLİKTE (ANNE VE BABANIN AYNI ANDA) SEYAHAT ETMEYECEK OLAN 18 YAŞ ALTI MİSAFİRLERİMİZİN BATUM A GECİŞLERİ İCİN NOTER ONAYLI MUVAFAKATNAME ALMALARI GEREKMEKTEDİR.
 • HERHANGİ BİR BELGE EKSİKLİĞİ/YANLIŞLIĞI SEBEBİYLE GİRİŞ-CIKIŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.

6. GUN : RİZE(Rize Bezi Atolyesi) - UZUNGOL (Of - Caykara - Solaklı Deresi ve Vadisi - Lustra - Garester Yayla Turu VEYA Haldizen Deresi - Demirkapı Yaylası - Yayla Evi Turu)

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Rize ye doğru yola cıkıyoruz. Rize bezleri yapım atolyesini goreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz RİZE BEZİ mağazasına gidiyoruz. Rize bezinin(Feretiko) en buyuk ozelliği vucuttaki teri cekip vucudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından aracımıza binip Of - Caykara - Taşkıran guzergahında Solaklı Deresi ve Vadisi boyunca ilerleyip, heyelan sonucu kayan kayaların vadi onunun kapatmasıyla oluşmuş bir set golu olan Uzungol e ulaşıyoruz. Burada misafirlerimiz aşağıdaki turlara katılama fırsatı bulabilirler.(Hava durumuna gore grupca 2 turdan mumkun olan 1 tanesine gidilebilecektir.)

- LUSTRA - GARESTER YAYLA TURU (Ekstra; Kişi Başı 35 TL) Uzungol u kuşbakışı gorebileceğiniz bu tura Uzungol den minibuslere binerek başlıyoruz Lustra Yaylası ndaki fotoğraf molasının ardından tekrar minibuslere binerek Garester Yaylası na ulaşıyoruz araclarımızdan indikten sonra kısa bir yuruyuş yaparak mola yerimize ulaşıyoruz burada muhteşem bir manzara eşliğinde dileyenler ucretlerini odeyerek cay, ayran veya sut icebilir ve Trabzon un meşhur sutlacından yiyebilirler. Mola sonrası minibuslerde buluşup Uzungol e geri donuyoruz.

- HALDİZEN DERESİ - DEMİRKAPI YAYLASI - YAYLA EVİ TURU (Ekstra; Kişi Başı 35 TL) Haldizen Deresi, Uzungol un varlık nedenidir. En uzak dağ koylerinden biri olan Demirkapı Yaylası nda şehrin gurultusunden uzak doğanın kucağında bulutların ote yanında yayla evlerinin sıcaklığını gezip goruyor cok eski bir yayla evini ziyaret ediyoruz. Dileyenler ucretini odeyerek yayla suyunda demlenmiş cay icebilir, kuzine sobada fırınlanmış patates yiyebilirler. Ziyaret sonrasında minibuslerde buluşarak Uzungol e geri donuyoruz.

Keyifli yayla turumuzun ardından Uzungol de vereceğimiz serbest zamanın ardından, oğlen yemeğimizi yiyeceğimiz yere gore, otobusumuze binip oğlen yemeğine(ekstra) gidiyoruz. Yemek sonrasında Karadeniz in muthiş lezzetlerini yanınızda goturebilmek icin tamamı yorede yaşayanlar tarafından uretilen, gercek TEREYAĞ ve PEYNİR in bir cok ceşidinin alışverişi yapabileceğimiz mağazaya gidiyoruz. Ayrıca KOME ve PESTİL alışverişi icin yine bir mağaza da mola veriyoruz. Alışverişin ardından konaklayacağımız otele doğru yola cıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ucretine dahildir.

Oğlen Yemeği: Uzungol veya Akcaabat ta menu olarak alınacaktır(Ekstra).

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ucretine dahildir.

Konaklama Oteli: Bulancak civarı oteller veya Fatsa Yalcın Otel vb. oteller.

7. GUN : SİNOP (Hamsilos Koyu - Sinop Kalesi - Sinop Cezaevi - Minyatur Tekne)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Sinop a doğru yola cıkıyoruz. Samsun a ulaştığımızda M.O.1200 lu yıllarda Terme İlcesi yakınlarında yaşadıkları varsayılan ve Homerosun İlyada adlı eserinde de soz edilen ilk cağların efsanevi kadın savaşcılarını temsil eden Amazon Savaş Kadını heykelinde fotoğraf molası veriyoruz. Bu moladan sonra Kızılırmak ın denize dokulduğu ilce olan Bafra yı ve daha sonra Gerze İlcesi ni panoramik olarak gorerek Sinop a ulaşıyoruz. İlk durağımız Deveci Deresi Vadisi nin aşağı kesiminin, karada oluşan cokuntuler sonucunda sular altında kalmasıyla oluşmuş, dunyada sadece Norvec ve Sinop ta bulunan ria; tipi kıyısı olan Hamsilos(Hamsaroz) Koyu. Denizin bir nehir gibi kara icine girdiği koyu ile cevresi cicek ve ağaclarla bezenmiş bir doğa harikası olan Hamsilos ta vereceğimiz fotoğraf molasının ardından aracımızla oğle yemeğimizi(ekstra) alacağımız Sinop un merkezine gidiyoruz. Sinop ta vereceğimiz serbest zamanda UNESCO nun Dunya Mirası Listesi ne giren Sinop Kalesi ne cıkıp şehri izleyip fotoğraflayabilirsiniz. Ayrıca Sinop un simgesi haline gelmiş kendi urunleri olan el yapımı minyatur/kucuk gemi/tekne maketlerini satan mağazayı ziyaret edip, bu guzel sanat eserlerinden satın alabilirsiniz. Serbest zamanın ardından aracımıza binerek Sinop Cezaevi ni ziyarete gidiyoruz. Selcuklu doneminde inşa edilen ve bir muddet tersane olarak da hizmet veren ic kale ve icerisine inşa edilen bina yıllarca cezaevi olarak kullanılıp şuan muze olarak ziyarete acılmıştır. Ziyaretimiz sonrasında otobusumuzle Kastamonu da konaklama icin yola cıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ucretine dahildir.

Oğlen Yemeği: Sinop ta menu olarak alınacaktır(Ekstra).

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ucretine dahildir.

Konaklama Oteli: Mutevelli Otel - İksir Otel - Gun Otel - Ergun Otel - Elik Otel vb. oteller.

8. GUN : KASTAMONU (Hukumet Konağı - Şerife Bacı Anıtı - Saat Kulesi - Kastamonu Kalesi - Kambur Kopru - Nasrullah Meydanı - Sarmısak - Cekme Helva) - SAFRANBOLU (Yoruk Koyu - Camaşırhanesi - Sipahioğlu Konağı - Hıdırlık Tepesi - Saat Kulesi - Hukumet Konağı - Safranlı Lokum) - AMASRA(Kale Surları - Fatih Cami - Kemere Koprusu - Cekiciler Carşısı)

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısından sonra Karacomak Deresi nin iki yakasına kurulmuş olan Kastamonu da Hukumet Konağı, Şerife Bacı Anıtı nı gorup, Nasrullah Meydanı nı gezdikten sonra Kastamonu Kalesi ni ve Saat Kulesi ni panoramik olarak goruyoruz. Dileyen misafirlerimiz gezimiz esnasında Kastamonu nun meşhur sarmısağı ve cekme helvası alışverişi yapabilirler. Safranbolu ya gitmek uzere aracımıza biniyoruz. Turklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan muze kent Safranbolu yakınlarındaki ilk gezi noktamız eski bir Bektaşi koyu olan Yoruk Koyu ne gidiyoruz. Koy gezimizin ardından aracımıza binip Safranbolu yu panoramik olarak goreceğimiz Hıdırlık Tepesi ne ulaşıyoruz. Ayrıca Hukumet Konağı nın ve Saat Kulesi nin bulunduğu Kale Mevkii ni de buradan fotoğraflıyoruz. Ardından bolgenin enfes lezzetlerinin tadına bakmak, meşhur geleneksel SAFRANLI LOKUM ceşitlerinin ve diğer urunlerinin alışverişi icin lokum mağazasını ziyaret ediyoruz. Safranbolu yu ziyaretimiz sonrasında Strabon a gore Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris ten alan Karadeniz in eşsiz guzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet in bile   Lala lala Ceşm-i Cihan bu mu ola   (Dunyanın Goz Bebeği) sorusundan hayran olduğu anlaşılan Amasra yı ziyaret icin yola koyuluyoruz. oğlen yemeğimizi(ekstra ) aldıktan sonra Amasra da ihtişamını halen koruyan surlarla cevrili kent sokaklarında gezerken kucuk bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Koprusu, Kilise Cami ve Cekiciler Carşısı nı gorup turumuzu bitiriyor ve bir başka Bordo Turizm tur organizasyonunda buluşmak uzere donuş yolculuğuna başlıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ucretine dahildir.

Oğlen Yemeği: Safranbolu veya Amasra da menu olarak alınacaktır(Ekstra).

Akşam Yemeği: Donuş yolunda serbest alınacaktır(Ekstra).

Konaklama Oteli: Otel konaklaması bulunmamaktadır.

TUR UCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER :

 • Muze Oren Yeri Giriş ucretleri
 • 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Programda belirtilen Cevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Bordo Turizm otobus ici ikramları
 • Bordo Turizm tur guvencesi
 • Otellerde acık bufe 6 sabah kahvaltısı
 • Otellerde acık bufe veya set menu 6 akşam yemeği
 • 1618 Nolu Turizm kanununa gore zorunlu seyahat sigortası
 • Mercedes Travego, Tourismo otobusler İle ulaşım

 

TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

 • Oğle yemekleri,
 • Tum yemeklerde alınan icecekler,
 • Ferdi kaza sigortası,
 • Extra olarak belirtilen geziler
 • Kişisel harcamalar
 • Yurtdışı cıkış harcı (16 TL) (Batum)
 • T.C Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirler bu turumuzda muze oren yeri giriş ucretleri icin 20,00 TL fark oder. Muzekart uygulamasının T.C Vatandaşlarına ozel bir uygulama olması nedeniyle Muzekart verilmez

GENEL ŞARTLAR

Gezi suresi 7gece 8gun olup 6gece otel konaklamalıdır. Cocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 cocuk icin kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobus, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir butundur ayrı ayrı duşunulemez. 0-6 yaş cocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Konaklama bolgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Bordo Turizm sorumluluğu yoktur.

Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına gore; 10-15 kişi arası ozel dizayn minibusle, 15-29 kişi arası luks kucuk otobus (midibas) 29 kişi uzeri ise 46 veya 55 kişilik ozel Turizm araclarıyla yapılacaktır. Buyuk arac garantisi verilmez.

* Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, on veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına gore verilir

Yeterli coğunluk sağlanmadığı takdirde Bordo Turizm 1 (Bir) gun onceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir

EK HİZMET BEDELLERİ VE KAPSAMI

Tur Programına Dahil Tum Muze Ve Oren Yeri Girişleri, Yardımcı Rehberlik Ucretleri, Muze Girişleri, Otopark Ucretleri, Tekne Turları, Minibus Ucretleri, Milli Park Giriş Ucretleri, Turlara Gore Değişen Ucretler Bu Kapsamdadır. Tur Fiyatlarımıza Muze giriş ucretleri dahil olup Muze girişlerinin toplam tutarına gore Bordo Turizm; Muze kart vererek yada girişte bilet alarak Misafirlerin girişlerini sağlayacaktır Muze Kart Sahibi Misafirlerimiz, Engelli Kart Sahibi Misafirlerimiz, Sarı Basın Kartı Sahibi Misafirlerimiz, 7 - 17 Yaş Cocuk Ve 65 Yaş Ustu Misafirlerimiz Turizm Bakanlığına bağlı muzelere ucretsiz girdiğinden Bu Kimliklerini İbraz Etmek Kaydı İle Katılınan Paket Turun İndirim Oranına Gore Ek Hizmet İndirimlerinden Yararlanabilirler. Ek Hizmet Bedeli İndiriminden Faydalanan Misafirler , Muze Giriş Ucretlerini Kendileri Oderler ( Muze Kart Verilmez veya Giriş ucreti Bordo Turizm tarafından odenmez ). Turkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmayan Misafirler ( Yabancı Uyruklu Misafirler ) İndirimli Ek Hizmet Seceneğini Secip, Turdaki Muze Girişlerini Kendileri Odeyecektir.

Bu Turumuzda muze kart verilmemektedir.

İPTAL VE İADE GUVENCE PAKETİ

Satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıc tarihinden 72 saat oncesine kadar, hicbir neden belirtmeksizin iptal veya değişiklik yapabilmenize Ucretinin olanak verir. İptal sonrasında odemiş olduğunuz tur ucretinin tamamı, hicbir kesinti yapılmadan, odeme şeklinize gore iade yapılır. İptal guvence paketi; 1,2 veya 3 gece konaklamalı turlarda Kişi Başı 20 TL, 4 gece ve uzeri konaklamalı turlarda paket bedeli 25 TL dir

Ucaklı Turlarımıza İptal İade Guvence Paketi Eklenememektedir

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.Ozel sağlık sigortası misafire ait ozel harcamadır.

GEZİ SURESİNCE KULLANILACAK ARACLAR

Turlarımızda Kullanılan Arac Tipleri Kişi Sayılarına gore aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına gore aşağıda bulunan arac tipleri tayin edilir

8 kişi ve uzeri Mercedes Travego -Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir

27 kişiye kadar luks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

15 kişiye kadar luks Mercedes Sprinter-Volkswagen Wolt araclar kullanılır.

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri onde biri orta kapıda olmak uzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player ( DVD-CD-MP3 ),sıcak su unitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MİTSUBİSHİ SAFİR

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

ISUZU NOVO - ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su unitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER - VOLKSWAGEN WOLT

15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su unitesi

İPTAL VE DEVİR:

 1. Bordo Turizm 3. Parti firmalar dolayısıyla veya yeterli katılım sağlanamaması halinde tuketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 1 gun oncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure icinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım aracları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gosterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.
 2. Tuketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 gunluk mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve olumleri tam teşekkullu devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile tur hareket/konaklama başlangıc tarihine 29-15 gun kala yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25 i, 14-0 gun kalıncaya kadar yapılan iptallerde veya habersiz konaklama yapılmaması/tura gelinmemesi halinde ise gezi ucretinin tamamı Bordo Turizm tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Ozel hukumler saklıdır.
 3. Tuketici promosyon turlarda turun başlangıc tarihi ne olursa olsun , mucbir sebepler dahi olsa iptal / değişiklik hakkı olmadığını bilmektedir.
 4. Paket tur kapsamındaki tum ucuşlarda 15 gun ve daha sonraki iptallerde hicbir mazeret gecerli olmayıp, ucak ucreti iadesi soz konusu değildir.
 5. Acenta Bordo Turizm tuketicinin başlangıcını kacırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tuketici adına yapılmış tum rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tuketiciye herhangi bir odeme yapılamaz.
 6. Tuketici, paket tura devam etmesinin mumkun olmaması durumunda, hareketten en az 7 gun once seyahat acentasına Bordo Turizm niyetini bildirerek rezervasyonunu, paket tur acısından gecerli tum koşulları yerine getiren bir ucuncu kişiye devredebilir. Bu durumda, paket turu devreden ve devralan, sozleşmeye taraf seyahat acentasına Bordo Turizm karşı, bakiye tutarın ve soz konusu devirden doğan tum ilave masrafların odenmesinden muteselsilen sorumludurlar.
 7. Bordo Turizm uzerinden alınan tum hizmetlerin her aşamasında Bordo Turizm ile bağlantıya gecilmek zorundadır. Aksi takdirde muşterinin aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında Bordo Turizm sorumluluk kabul etmez.
 8. Konaklama ve tur kayıt başlangıcından sonra gelen erken cıkış talebi, ilgili otelin/turun onayı ile doğrultusunda değerlendirilir. Otelden erken ayrılma halinde ucret iadesinin yapılıp yapılamayacağı otelin/işbirliği yapılan aracı kuruluşun insiyatifinde olduğundan Bordo Turizm a bu konuda bir talep veya bir itiraz yoneltilemez. Otelden erken ayrılma halinde muşteri Bordo Turizm tarafından otele odenen tum ucreti hicbir itiraz ileri surmeden odemeyi peşinen kabul eder.
 9. Satın alınan paket tur hizmetinde ucak bileti var ise yapılan iptal talebinde havayolunun ilgili ucuş icin uyguladığı kural ve cezalar gecerli olacaktır.
 10. "Munferit organizasyonlarımızda secilen tur ve bolgeye gore belirli donemlerinde havayolu ve otellerin iptal koşulları uygulanacak olup, iptal olamama durumu soz konusudur."

Bordo Turizm

Geçmiş yıllardan bugüne, turizm sektöründe çok yönlü hizmet veren ve tecrübesi ile bir güven sembolü olan Bordo Turizm,kurumsal kimliği,ofisi ve bakış açısıyla tepeden tırnağa yenilendi.

 

Gerçek tatil daha yeni başlıyor…

Haberler

Bu sömestr Kıbrıs'a gidiyoruz

Bu sömestr Kıbrıs'a gidiyoruz

20 Ocak- 05 Şubat tarihler, arasında Min. 4 gece v...

238 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Facebook

İletişim

Halaskargazi Cad. No:168 Kapı No:314
Şişli, İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 233 0934
Faks : +90 212 343 09 97
Gsm :+90 555 260 8435
İzmir Gsm : 0533 931 95 76
Ankara Gsm : 0533 931 95 76
info@bordoturizm.com.tr

© 2017 Bordo Turizm. Tüm Hakları Saklıdır. All Rights Reserved.

Search