Previous Next

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Endülüs Tarihi  Bilim ve Mimari Turu

Malaga –Granada-Elhamra- Cordoba Sevilya-Barcelona – Üniversite

Barselona  Maçı Ve Arda - Messi

5 Gece / 6 Gün 

1 . GÜN: Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Etstur Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ile Malaga’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu Malaga'daki şehir turumuzda Paseo de Parque ( Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman) ve La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi göreceğimiz yerler arasında. Gezi bitiminde otelimize transfer. Geceleme Granada otelde.

2 . GÜN: Sabah kahvaltısı sonrası Granada şehir turu. Granada şehri, Arap Çarşısı ve Albaizin semti görülecek yerler arasındadır. El Hambra Sarayı turuna katılma imkanı. Bu turumuzda Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile unlu UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi`nde yer alan El Hamra Sarayı ziyaret edilecektir. Ve ardından Cordoba’ya geçerek yapımına 8.yy.`da başlanan ve 10.yy.`da bitirilen Endülüs Emevileri dönemine ait, Batı İslam sanatının en güzel örneklerinden biri olan Dünya`nın üçüncü büyük camisi Cordoba Cami (Mezquita), Musevi Mahallesi ve Plaza Mayor bulunmaktadır. Tur sonrası Sevilla`ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu. Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Bölgesi, Maria Luisa Parkı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3 . GÜN: Sabah kahvaltısından sonra  Sevilya – Barcelona transferini yapıyoruz ve ardından Barcelona panoramik şehir turunu yapıyoruz. Turumuzda sırasıyla Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana bulunmaktadır. Şehir turu sonrası serbest zamanr. Tur sonrası otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

4 . GÜN: Sabah kahvaltısından sonra Barcelona Üniversitesini ziyaret ediyoruz ve mimarlık fakültesinde bir konferans alıyoruz. Öğlen yemeği için serbest serbest zaman ve ardından akşam oynanacak Barcelona maçı için hazırlanıyoruz Arda VE Messi yan yana oynarken bizde onlara canlı tanıklık ediyoruz.

5 . GÜN: Sabah kahvaltısından sora ülkemize dönüş için hazırlanıyoruz. Ve hava alanına geçiyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İlgili şehir yazılacak - İstanbul – Miami Gidiş Dönüş uçak biletleri (ECONOMY SINIF)
 • 6 gece 6 gün 4* veya 5* Otellerde 3 kişilik odalarda oda kahvaltı konaklama
 • Bordo Turizm eşliğinde Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • NASA bilimsel eğitim gezisi ve  programı 
 • Tüm alan otel ve ara transferler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize  ücreti  USD
 • Sigorta ücretiUSD
 • Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri 
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 15 TL 
 • Tüm Ören Yeri ve Müze Girişleri 
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Disneyland  girişi Park biletİ  USD
 • Universal Studio girişleri  USD
 • Hammaliye ücretleri kişi başı  USD
 • Bavul Ücreti  USD
 • Zorunlu şoför bahşişi minimum  dolar kişi başı
 • İstanbul dışından gelenler için ulaşım bedeli
 • Barcelona Maçı 

Ücretler hakkında verilen tarihlere göre net fiyatlar daha sonra verilecektir.

Previous Next

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

4 Gece - 5 Gün Edinburg – Londra – Bilimsel ve Teknik Turu

1.Gün : Hava alanında buluşma ve ardından pasaport  işlemlerinin ardından Edinburg doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle ilk önce bilim merkezine geçiyoruz. Ardında Edinburgh Bilim Festivali'nde öğrencilerimiz “City Art Centre”, “National Museum of Scotland”, “Our Dynamic Earth” ve “Camera Obscura” ya görüyorlar. Edinburgh Bilim Festivali’nin kalbi olarak nitelendirilebilecek bir merkez olan City Art Center'da öğrencilerimiz "Crime Scene Investigation", "Emergency Room" ve "Code Crackers" atölye çalışmalarına katılabilir. ER Surgery atölye çalışmasında acil servis doktoru olan öğrencilerimiz kan testi, röntgen filmi çekimi ve endoskopi gibi hastanın hayatını kurtarabilecek metotları deneyimlediler. Ardında 

National Museum of Scotland’da Fen ve Teknoloji galerisinde birbirinden ilginç beş temalı bölüm bulunuyor; uzay yolculuğu, enerji ve güç, genetik, robotik ve ulaşım. Öğrencilerimiz “Uzay Yolculuğu” temalı bölümde gerçek NASA Gemini Uzay Kapsülü ’nü, “Genetik” temalı galeride 1996 yılında İskoçya’da klonlanan ilk memeli olan meşhur koyun Dolly’yi ve “Enerji ve güç” temalı galeride İskoçya doğumlu James Watt’ın 1786 yılında tasarladığı ilk buhar motorunu görme şansını yakalayabilirler.

2. Gün: Sabah kahvaltısının ardından sırasıyala, Edinburg Kalesi Holyrood Sarayı Arthur's Seat Camera Obscure Scottish National Gallery Mary King's Close Princes Street Gardens Royal Botanic Garden EdinburghScottish National Portrait Gallery St Giles' Cathedral Holyrood Park Our Dynamic Earth Scott Anıtı Museum of Childhood Scotch Whisky Experience The Georgian HouseGreyfriars Kirkyard Craigmillar Castle Holyrood Manastırı John Knox House Water of Leith Canongate Tolbooth National Monument of Scotland St Cuthbert's Church Edinburgh International Conference Centre Union Canal Dean Gallery Calton Hill Panaromik olarak görüyoruz ve öğlen yemeğini yedikten sonra Edinburgh havaalanına geçerek Londra’ya doğru Yola çıkıyoruz. British Airways ait uçakla saat 18:30 Londra’ ya geçiyoruz. Orada pasaport kontrollerinin ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle panoramik turu tamamlayıp akşam yemeğinden sonra otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün: Sabah kahvaltısının ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Sırasıyla Big Ben, Thames Nehri, Picadilly Meydanı, Leicester Square, Amiral Nelson Anıtı, Trafalgar Meydanı, Milli Müze, görülecek yerler arasındadır. Ardından otele transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.  

4. Gün: Sabah kahvaltısının ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle kahvaltısının ardından alış-veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra 135 paund olarak düzenlenecek olan London Eye & London Dungeons & Madam Tussaud Turu`na katılabilirler. Bu tam günlük turumuzda; Thames Nehri kıyısında bulunan dev bir gözlem tekerleği olan dönme dolaba binerek eşsiz Londra manzarasını izleme, daha sonrasında Londra Zindanları'nda korku tüneli görme ve son olarak da pek çok ünlünün balmumu heykelinin bulunduğu Madam Tussaud Müzesi'ni gezme fırsatı bulacaksınız. 

5.Gün : Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından ekstra 100 paund olarak düzenlenecek olan Oxford - Bichester Outlet Turu'na katılabilirler. Bu turumuzda Dünyanın en prestijli üniversitelerini barındıran, kendinizi Harry Potter film setinde hissedeceginiz Oxford`a ve sonrasında da ünlü markaların outletlerini bulabileceğiniz Bichester Outlet`ine gidiliyor. Tur sonrası otobüsümüzle havaalanına geçiyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından Ülkemize doğru yola çıkıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İZM – EDİ – LON – İZM gidiş dönüş uçak bileti (ekonomi sınıf)
 • 1 gece EDİNBURGH 3 kişilik odalarda oda kahvaltı konaklama
 • Bordo turizm Türkçe rehberlik hizmeti
 • Tüm alan – otel –alan trasferleri 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ve Sigorta hizmeti 300 USD
 • Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri 
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 15 TL
 • Tüm Ören Yeri ve Müze Girişleri 
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Zorunlu şoför bahşişi minimum 15 dolar kişi başı
 • Tüm extra turlar 
Previous Next

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil

7 Gece-8 Gün NASA Bilimsel Turu

1.GÜN : İstanbul’dan Türk Hava Yoları ile 07:25’te New York’a hareket ediyoruz. Amerika yerel saati ile 11:20‘de varış. Pasaport kontrollerinden sonra 16:00‘da Delta Hava yolları ile Orlando’ya uçuş. Varışımız 19:10. Bizi bekleyen özel otobüsümüz ile şehir merkezine giderek akşam yemeği yedikten sonra otele varış. Geceleme otelimizde.

2. GÜN:  Sabah kahvaltımızdan sonra özel otobüsümüzle NASA KENNEDY UZAY üssüne geçiyoruz. Kennedy Uzay Üssünde üssü tanıma turu ile 10 Saatlik kesintisiz eğitimimiz başlıyor. Astronotlarımız ile buluşup Uzay uçuşu  simülatörlerinde uzay yolculuğunun temel derslerini alıyoruz. Uzay mekiği kontrolü simülasyonu ile eğitimlerin ikinci adımına geçiyoruz. Programımız gün boyu astronotlar eşliğinde dersler işlenerek uzay bilimi ve uzay mekiği hakkında bilgiler alarak devam ediyor. Astronot kıyafeti giyerek astronotların uzaydaki yaşamını öğrenmek için simülatör eşliğinde uzay üssü yaşamımıza devam ediyoruz. Ve NASA içerisinde KENNEDY SPACE CENTRE ‘da astronotlar ile birlikte öğle yemeğimizi yiyoruz. Gün sonuna doğru Uzay mekiği fırlatma alanlarını, kontrol odasını ve laboratuvarları görüp hatıra resimleri çekiyoruz. 3D IDMAX ile dünyadan uzaya gerçeklesen zor ve heyecanlı yolculuğun deneyimine başlıyoruz. Tamamlanan eğitim programımız sonucunda NASA’dan onaylı ve dünya çapında geçerliliği olan sertifikalarımızı eğitmenlerimizden alıyoruz.

3. GÜN : Sabah kahvaltısından sonra UNIVERSAL STUDIO’ya geçerek orada çekilen filmlerin setlerine konuk oluyoruz. Dünyanın bir numaralı Film Endüstrisi olan Amerikan Film Endüstrisinin gelişimini ve izlenme rekorları kiran filmlerin hilelerini ve nasıl ortaya çıktıklarını yerinde gözlemliyoruz.

4. GÜN: Sabah kahvaltısından sonra tam gün DISNEYLAND turu ile sabahtan aksam geç saatlere kadar eğleniyoruz. Park Hopper Option bileti ayrıcalığı ile Magic Kingdom Park, Epcot, Disney's Animal Kingdom Park and Disney's Hollywood Stüdyolarına sınırsız giriş yapıyoruz. Gün sonunda konaklama için otelimize geçiyoruz.

5. GÜN: Sabah kahvaltısından sonra Outlet mağazalarıyla dünyaca ünlü Florida Mall ‘ı geziyoruz akşam saat 19:00’da Delta Air ile New York’a hareket ediyoruz. New York’a varışımız 21:30 çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile akşam yemeği yemek için şehir merkezine geçiyoruz ve sonrasında otelimize ulaşıyoruz.

6. GÜN: Sabah kahvaltısının ardından  Özgürlük Anıtı ve Empire State Building Gezisi başlıyor. Tekne turu ile Özgürlük Anıtına geçiyoruz ve tüm New York ayaklarımız altında... VIP geçiş ayrıcalığı ile Empire State Binasında karşılanıyoruz ve ilk önce 82. Kata daha sonrasında New York’un en yüksek noktası olan 102. Kata çıkıyoruz... Turun ardından serbest zaman ile New York’un dünyaca ünlü caddelerinde turlamaya devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.

7.GÜN: Sabah kahvaltısının ardından Birleşmiş Milletler binası , Madison Square, Central Park, Rock Feller Center, Times meydanı, Bettery park keşif noktalarımız olacaktır.

8. GÜN: Öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda New York’ta gün boyu eğlenceli aktiviteler ile sabahtan aksama kadar New York’u geziyoruz ve aksam özel otobüsümüz ile New York –İstanbul –Adana yolculuğumuzun başlayacağı New York JFK havalimanına geçiyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İlgili şehir yazılacak - İstanbul - New York - Orlando - New York – İstanbul - İlgili şehir yazılacak Gidiş Dönüş uçak biletleri (ECONOMY SINIF)
 • 7 gece 8 gün 4* veya 5* Otellerde 3 kişilik odalarda oda kahvaltı konaklama
 • Bordo Turizm eşliğinde Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • NASA bilimsel eğitim gezisi ve  programı
 • Tüm alan otel ve ara transferler

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ve Sigorta hizmeti
 • Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Tüm Ören Yeri ve Müze Girişleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Disneyland  girişi Park biletİ
 • Universal Studio girişleri
 • Empire State  giriş bileti ile 86. (102. Kat extra ücrete tabidir)
 • Özgürlük Anıtı turu (çıkmak extra ücrete tabidir)
 • Hammaliye ücretleri
 • Bavul Ücreti
 • Zorunlu şoför bahşişi minimum 15 dolar kişi başı

Bordo Turizm

Geçmiş yıllardan bugüne, turizm sektöründe çok yönlü hizmet veren ve tecrübesi ile bir güven sembolü olan Bordo Turizm,kurumsal kimliği,ofisi ve bakış açısıyla tepeden tırnağa yenilendi.

 

Gerçek tatil daha yeni başlıyor…

Haberler

Bu sömestr Kıbrıs'a gidiyoruz

Bu sömestr Kıbrıs'a gidiyoruz

20 Ocak- 05 Şubat tarihler, arasında Min. 4 gece v...

13 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Facebook

İletişim

Halaskargazi Cad. No:168 Kapı No:314
Şişli, İstanbul, Türkiye
Telefon : +90 212 233 0934
Faks : +90 212 343 09 97
Gsm :+90 555 260 8435
İzmir Gsm : 0533 931 95 76
Ankara Gsm : 0533 931 95 76
info@bordoturizm.com.tr

© 2017 Bordo Turizm. Tüm Hakları Saklıdır. All Rights Reserved.

Search